بازدید آقای مهندس علی عسگری، مدیرعامل هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس از غرفه شرکت رنگ های صنعتی ایران در نمایشگاه نفت و گاز و پتروشیمی

در اولین روز نمایشگاه جناب آقای مهندس علی عسگری و هیئت همراه از غرفه این شرکت بازدید نموده و از نزدیک با محصولات و دستاوردهای شرکت رنگهای صنعتی ایران آشنا شدند.

 مهندس علی عسگری، مدیرعامل هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس

در حاشیه این بازدید آقای مهندس دهقانی رییس هیئت مدیره شرکت، توضیحاتی در خصوص توانمندی های شرکت برای ایشان و هیئت همراه ارائه نمودند و جناب مهندس علی عسگری با اشاره به اهمیت موضوع پوشش دهی و رنگ آمیزی در صنایع بالادستی نفت و گاز و پتروشیمی، بر لزوم استفاده از رنگ های صنعتی با کیفیت تولید داخل جهت صیانت از دارایی های فیزیکی وزارت نفت از طریق جلوگیری از خوردگی تاسیسات و تجهیزات، تاکید نمودند.

انواع رنگ های صنعتی موجود

۱- گروه رنگ های اپوکسی

گروه رنگ های اپوکسی با عوامل سخت کننده پلی آمید ، پلی آمین دارای ویژگی های مطلوبی از قبیل چسبندگی عالی ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و حلال ها، مقاومت سایشی ، کفپوش اپوکسی مقاومت عالی در برابر محیط های شرجی و مرطوب و همچنین سختی بالا و نیز ضربه پذیری ایده آل می‌باشد.

۲− گروه رنگ های پلی یورتان

رنگ های این گروه بر پایه رزین اکریلیک پلی ال و سخت کننده ایزو سیانات فرموله و دارای مقاومت شیمیایی و مکانیکی بسیار مطلوب بوده و در شرایط جوی مقاومت عالی در مقابل اشعه u.v نور خورشید از خود نشان می دهد .  ازجمله خواص بارز این رنگ چسبندگی عالی روی سطح گالوانیزه ، آلومینیوم ، مس و حفظ براقیت و ثبات رنگ در زمان طولانی می باشد.

۳- گروه رنگ های ترموپلاست

این گروه از رنگها بر پایه رزین های ترموپلاست طراحی گردیده و به همراه پیگمنت های ضدخوردگی و رنگی به صورت آستر،میانی و رویه دارای مقاومت شیمیایی و خوردگی و رطوبتی بالایی می باشند. از جمله ویژگیهای این رنگ ها می توان چسبندگی بالا، سرعت خشک شدن مناسب ، ثبات برق و مقاومت عالی در برابر شرایط جوی اشاره نمود.

۴- گروه رنگ های کوره ای

این گروه در کوره های با محدوده دمایی متفاوت سخت شده و دارای سختی و چسبندگی بسیار بالا به سطح،قدرت حفظ براقیت و ثبات رنگ ایده آل ، مقاومت رطوبتی مناسب و مقاومت در مقابل شوینده ها بوده و در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی ، صنایع خودرو ، رادیاتور، پوشش قوطیها و …مورد مصرف قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button